Personal

Lyssna Skriv ut
Kontakt

Kontakt

Kundtjänst: 0435-280 00
E-post: kommun@klippan.se

Besöksadress:
Trädgårdsgatan 12, 264 80 Klippanlänk till annan webbplats

Besöksadress:
Flygteknikcenter Ljungbyhed
Drottningvägen 5
264 51 Ljungbyhed
Telefon: 0435-44 56 91

Rektor
Mats Salomonsson
Telefon: 0435-284 52
E-post: mats.salomonsson@klippan.se

Öppettider

Måndag-fredag
08.00- 17.00

kartpin

Skicka ett meddelande




Vi arbetar på Flygteknikcenter

T.f. Rektor
Mats Salomonsson
Telefon: 0435-284 52
E-post: mats.salomonsson@klippan.se

Ulf Axelsson


 

 



TM

Ulf Axelsson(AXU)
Telefon: 0435-4456 91
E-post: ulf.axelsson@klippan.se

Kent Ahlberg


 

 



EM

Kent Ahlberg(AHL)
Telefon: 0435-4456 95
E-post: kent.ahlberg@klippan.se

David Powell


 

 



QM

David Powell(POW)
Telefon: 0734-398029
E-post: david.powell@klippan.se

Fredrik Olsson


 

 

 

Lärare
Fredrik Olsson(OLF)
Telefon: 0734-398 514
E-post: fredrik.olsson5@klippan.se

Anders Rosberg







Lärare

Anders Rosberg(ROA)
Telefon: 0435-4456 96, 0734-398 129
E-post: anders.rosberg@klippan.se

Göran Nilsson







Lärare

Göran Nilsson(NIG)
Telefon: 0435-4456 93, 0734-398 414
E-post: goran.nilsson@klippan.se

Frank Olsson







Lärare

Frank Olsson(OFR)
Telefon: 0435-4456 96
E-post: frank.olsson@klippan.se

Michael Potipa







Lärare

Michael Potipa(POT)
Telefon: 0734-398 477
E-post: michael.potipa@klippan.se

Mazdak Samani







Lärare

Mazdak Samani(NSM)
E-post: mazdak.nematiansamani@klippan.se

Lärare
Jonas Palo(PAL)
Telefon och e-post: kontaktuppgifter läggs in inom kort 

Nadim Daadooch






Lärare
Johan Löwenborg (LÖJ)
E-post: läggs in inom kort

Mats Wikström







Lärare

Mats Wikström(WMO)
E-post: mats.olof.wikstrom@klippan.se

Birger "Bidde" Jensen







Föreståndare för elevboende

Birger "Bidde" Jensen
Telefon: 0734-398 767
E-post: birger.jensen@klippan.se

Emelie Johansson







Skolassistent

Emelie Johansson(JEM)
Telefon: 0734-398 039
E-post: emelie.johansson1@klippan.se

Fritidsledare
Jon Stene
Telefon: 0734-398711
E-post: liak4@klippan.se

Studievägledare
Kristina Knutsson
Telefon: 0435-28456
E-post: kristina.knutsson@klippan.se

Kurator
Mia Wernhult
Telefon: 0734-398 421
E-post: mia.wernhult@klippan.se

Skolsköterska
Anny Eklind Möller
Telefon 0435-28395
E-post: anny.eklind.moller@klippan.se