7-9

Lyssna Skriv ut
Kontakt

Kontakt

Kundtjänst: 0435-280 00
E-post: kommun@klippan.se
Besöksadress:
Trädgårdsgatan 12, 264 80 Klippan


länk till annan webbplats
Kontakt Ljungbyhedsskolan
Besöksadress:
Nybrogatan 9, Ljungbyhed.
Telefon:  0435–284 21
Rektor: Marie Gärdby
Biträdande rektorer: Kenneth Dådring och Chanette Bellander.

Öppettider

Måndag-torsdag
08.00- 17.00
Fredag
08.00-16.00


Sjukanmälan av elev
Sjukanmälan av elev ska göras före klockan 08.00 via Skolportalen. Sjukanmälan ska göras varje dag som eleven är sjuk.

kartpin

Skicka ett meddelande till kundtjänst




År 7:1
Malin Larsson
E-post: malin.larsson@klippan.se

Jarmo Raivander
E-post: jarmo.raivander@klippan.se

År 7:2
Bernhard Stauske
E-post: bernhard.stauske@klippan.se

Magnus Ivarsson
E-post: magnus.ivarsson@klippan.se

År 7:3
Martin Möller
E-post: martin.moller@klippan.se

Bodil Persson
E-post: bodil.persson@klippan.se

År 8:1
Carolin Lilje
E-post: carolin.nilsson4@klippan.se

Torbjörn Ekstrand
E-post: torbjorn.ekstrand@klippan.se

År 8:2
Jeanette Bauer
E-post: jeanette.bauer@klippan.se

Christina Falkengren
E-post: christina.falkengren@klippan.se

År 9:1
Michael Marcus
E-post: michael.marcus@klippan.se

Michael Hansen
E-post: michael.hansen@klippan.se

År 9:2
Ina Emgård
E-post:ina.emgard@klippan.se

Heather Eriksson
E-post: heather.eriksson@klippan.se


Övrig pedagogisk personal

Madeleine Carlsson / Engelska, spanska.
E-post:madeleine.carlsson@klippan.se

Ellinor Varady / Hemkunskap
E-post: ellinor.varady@klippan.se

Nour Al ahmad-karja / Matematik, modersmål.
E-post:nour.al.ahmad.karja@klippan.se

Eva Johansson / Textilslöjd
E-post: eva.johansson@klippan.se

Erik Johansson / Musik
E-post: erik.johansson@klippan.se