Kontakt

Lyssna Skriv ut
Kontakt

Kontakt


Besöksadress Åbyskolan
Storgatan 9, Klippan
Postadress:
Åbyskolan 264 80 Klippan
Telefon till kansli:
0435 - 284 31

Öppettider

Måndag-torsdag
08.00-17.00
Fredag
08.00-15.00

Receptionen i kommunhuset håller lunchstängt klockan 12–13. Vi nås ändå på telefon, chatt, facebook och e-post.

kartpin

Skicka ett meddelande till kundtjänst




Rektorer

Mathias Ohlander
0435-286 87
mathias.ohlander@klippan.se
Ansvarig för: Åbyskolan

Studievägledare

Kristina Knutsson
0435-284 56
kristina.knutsson@klippan.se
Ansvarig för: Åbyskolan

Matilda Petersson
0435-284 55
Ansvarig för: IMSpråk, IMind
matilda.petersson@klippan.se


Specialpedagog

Magdalena Unnerbäck
BF, EK, HA, NA, SA, TE, VO
0734 39 87 26
magdalena.unnerback@klippan.se

Rebecca Johansson
IMind/resurs
rebecca.johansson@klippan.se

Kerstin Persson
IMspråk
kerstin.persson@klippan.se

 

Kuratorer

Christel Svensson
BF, EK, HA, SA, TE, VO
0435 284 45
0768 85 46 62
christel.svensson@klippan.se

Ann-Cathrine Wernbo
0435 281 63
ann-cathrine.wernbo@klippan.se


Skolsköterskor

Erika Lindberg
BF, EK, HA, NA, SA, TE, VO
0435 281 63
erika.lindberg@klippan.se

Karin Björk
IMind, IMresurs, IMspråk, GySär
karin.bjork@klippan.se